Telefon

+48695592419

Email

magda.jamroz.mj@gmail.com

Godziny otwarcia

pon. - sob.

Łuszczyca skóry głowy jest problemem nawracającym, przy czym silne swędzenie może być wyjątkowo uciążliwe, a nieestetyczny wygląd skóry może obniżać poczucie atrakcyjności. Ze względu na autoimmunologiczny charakter choroby, skuteczne leczenie łuszczycy opiera się na osiągnięciu remisji, czyli stanu, w którym objawy nie występują.

Skuteczne terapie łuszczycy skóry głowy w Poznaniu

Łuszczyca stanowi chorobę autoimmunologiczną. Nie da się jej wyleczyć, ani się nią zarazić, gdyż jest to choroba dziedziczna. Skutecznym leczeniem łuszczycy jest osiągnięcie remisji, czyli stanu, w którym objawy nie występują.

Leczenie łuszczycy skóry głowy obejmuje dwa główne aspekty:

  1. Eliminacja czynników wyzwalających stan zapalny w organizmie i na skórze.
  2. Lecznicza pielęgnacja trychologiczna.

Charakter choroby sprawia, że łuszczyca jest problemem nawracającym. Dlatego tak istotna jest współpraca z trychologiem oraz Twoje zaangażowanie.

Pielęgnacja lecznicza łuszczycy skóry głowy

Skuteczne leczenie łuszczycy skóry głowy wymaga absolutnej systematyczności w pielęgnacji. Pielęgnacja trychologiczna łuszczycy głowy jest złożona, lecz przynosi ulgę choremu. Dobór odpowiednich kosmetyków to wyzwanie, zwłaszcza że codziennie skóra łuszczycowa może wymagać różnych środków.

Łuszczyca skóry głowy wymaga szczególnej troskliwości i systematyczności w pielęgnacji. Ze względu na specyfikę zmian łuszczycowych, pielęgnacja musi łączyć działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze z silnym działaniem regenerującym barierę ochronną naskórka. Konieczne jest także skuteczne, ale łagodne usuwanie nagromadzonej łuski.

Każda łuszczyca jest unikatowa. Nie istnieje jednoznaczny sposób na pielęgnację skóry łuszczycowej. Pod opieką trychologa dopasujesz pielęgnację leczniczą i nauczysz się „słuchać” potrzeb Twojej skóry głowy.

Udostępnij!

Shares